Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

2016 yılında akademisyenler tarafından kurulan EMA’nın kuruluş felsefesinin temelinde, edinilen akademik bilgi birikiminin topluma hizmet fonksiyonuna dönüştürülmesinin sağlanması yer alıyor. Bu doğrultuda, yaşadığımız topluma uzmanlık alanlarımız ekseninde, AR-GE ve inovasyon temelli ve değer odaklı bir yaklaşımla üç ana faaliyet alanında hizmet etmeyi amaçlıyoruz.


İlk olarak; akademi, iş dünyası, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının doğru kararlar almalarında ihtiyaç duydukları stratejik araştırmaları, ileri düzeyde teknolojiler kullanarak gerçek zamanlı olarak yürütüyoruz. Böylece karar alma mekanizmalarının sağlıklı işletilmesine, insanların sürekli değişen istek ve ihtiyaçlarının doğru anlaşılmasına ve süreçlerde verimliliğin attırılmasına katkı sunuyoruz.


İkinci olarak; özellikle sanayi işletmelerine geniş bir yelpazede kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Hibe, teşvik ve destekler konusunda uzman kadromuzla işletmelerimizin ihtiyaçlarına yerinde ve güvenilir çözümler sunmaya, onlardan gelen talepleri en ideal çözümlerle karşılamaya ve hedeflerine ulaşmada önemli kararlar alırken işletmelerine değer katan çözümler sunmayı hedefliyoruz.


Üçüncü olarak ise şirketimiz bünyesinde ülkemizin kendi kendine yetebilen yüksek teknoloji alanında ilerlemesine ve bu alanda atılan tohumların yeşertilmesine katkı sunmak amacıyla çeşitli Ar-Ge ve İnovasyon projeleri yürütüyoruz. Bugüne kadar başarıyla tamamladığımız Ar-GE ve İnovasyon projelerimizde birçok yeni mezunumuzun yetişmelerini ve daimi istihdamlarını sağlayarak önemli bir misyonu yerine getirdiğimize inanıyoruz. Ayrıca tamamladığımız projelerimizin ilgili sektörlerde önemli ihtiyaçları karşıladıklarını ve giderek büyüyen bir katma değer sağladıklarını da belirtmek istiyoruz.


Ema Araştırma